چه موقع باید تشک خود را عوض کنم؟

بی شک خواب راحت یکی از مهمترین ارکان زندگی بوده و نقش اساسی در زندگی ما دارد. چرا که اولا سلامت ما در گرو داشتن خوابی راحت و با کیفیت است در ثانی انجام موفقیت آمیز تمام کارهای روزانه نیاز به داشتن خوابی پر از آرامش دارد.

همانطور که می دانید شرط اول و اساسی داشتن خوابی راحت و با کیفیت نیز خوابیدن روی تشک خوشخواب مناسب و مطابق با استاندارد است.

هر تشکی یک عمر مفید دارد که بعد از آن نه تنها موجب خوابی راحت و آرام نشده بلکه موجب آسیب به بدن ما نیز می شود.

اگر نشانه های زیر را در تشک خود مشاهده کردید وقت آن رسیده تشک خوشخواب جدید و با کیفیتی بخرید.

طول عمر تشکتان تمام شده و تشک قدیمی شده

هر تشکی طول عمر مشخصی دارد که بعد از آن دفرمه شده و دیگر روی آن احساس راحتی نخواهید کرد.

طول عمر یک تشک به طول زمانی گفته می شود که تشک بتواند با موفقیت حمایت ساختاری و سطح راحتی خود را حفظ کند .

البته طول عمر تشک به مواد بکار رفته در تشک نیز بستگی دارد که هر چه بهتر باشد طول عمر تشک بیشتر می شود.

تشک خم شده و فرو رفته است

هر گاه در تشک و بخصوص وسط تشک و یا در جایی از تشک که فردی با وزن بیشتر خوابیده خم شدگی و یا فرورفتگی مشاهده کردید وقت آن است که تشک خود را عوض کنید.

عدم پشتیبانی قاب تشک

اگر قاب تشک و یا اصطلاحا لبه های تشک دفرمه شده و دچار افتادگی و شل شده است حتما تشک خود را تعویض نمایید.

تشکتان دیگر وزن شما را تحمل نمی کند.

اگر اضافه وزن دارید و یا جدیدا وزنتان اضافه شده است باید توجه کنید که تشک قدیمی شما دیگر آن استحکام لازم برای مقاومت در برابر وزن شما را نخواهد داشت و موجب آسیب به بدن و ستون فقراتتان خواهد شد.

با درد و احساس کوفتگی از خواب بر میخیزید.

اگر با درد بدن و بخصوص درد ناحیه گردن، کمر و ستون فقرات از خواب بیدار می شوید و احساس کوفتگی دارید باید بدانید وقت آن رسیده تا تشک خوشخواب جدید و با کیفیتی خریداری کنید.

چرا تشک قدیمی شما دیگر قادر نخواهد بود بدن و ستون فقرات شما را هنگام خواب در حالت نرمال نگه داشته و در ننتیجه با وارد کردن فشار به بدن و ستون فقرات سعی در مقاومت در برابر وزن بدن را دارد و بدین شکل به بدن اسیب جبران ناپذیری خواهد زد.

 

تشک تان با کوچکترین حرکت سروصدا راه می اندازد!

از اولین و مهمترین نشانه های زمان تعویض تشک وقتی است که صدای اصطلاحا صدای غژ غژ تشک درآمده است.

این موضوع می تواند خواب شما و اطرافینان را تحت تاثیر قرار دهد و آن را مختل کند. این مورد بخصوص در تشک های دو نفره بسیار آزار دهنده بوده طوریکه سیستم عصبی طرفین را بهم زده موجب عصبی شدن آنها می گردد و نه تنها خواب شما را مختل می کند که موجب می شود روز بعد را با کسلی و اعصابی ضعیف آغاز کنید.

تشک قدیمی شما بیمارتان کرده!

بله شاید از این نوشته متعجب شوید. ولی اگر مدتی است دچار کمردرد و گردن درد هستید و یا نمی توانید به راحتی نفس بکشید، اگر دچار مشکلات پوستی و قارچ شده اید حتما به این زنگ خطر توجه کنید که این تشک شماست که موجب بروز تمام این بیماریها در شما شده است.

زیرا نه تنها مقاومت و فرم اصلی مواد درون تشک کاملا خاصیت خود را از دست داده اند و موجب کمردرد و گردن درد می شوند بلکه در تمام این سال ها که روی تشک قدیمی خود خوابیده اید بقایای مرده سلول های پوستی و عرق بدن روی تشک جمع شده و تشکیل قارچ داده و موجب انواع بیماری پوستی و تنفسی گردیده است.

با توجه به نکات بسیار مهمی که در بالا گفته شد حتما به عمر مفید تشک خود توجه کرده و در صورت داشتن هر کدام از مشکلات بالا هر چه زودتر اقدام به تعویض تشک قدیمی خود و خرید تشک خوشخواب با کیفیت بنمایید. چرا سلامتی شما در گرو داشتن خوابی با کیفیت و پر از آرامش و بدور از آسیب به بدنتان می باشد.

ما در نمایندگی رسمی تشک خوشخواب در دو شعبه صادقیه و شهرک گلستان آماده ارائه هر گونه مشاوره تخصصی در زمینه انتخاب و خرید بهترین تشک خوشخواب مناسب شما عزیزان هستیم.

 

نمایندگی تشک خوشخواب شعبه صادقیه

صادقیه ، خیابان سازمان آب ، نبش پاساژ مهرگان

شماره تماس : 02144229544 و 02144229545

نمایندگی رسمی تشک خوشخواب شعبه شهرک راه آهن

شهرک راه آهن ، بلوار امیرکبیر ، بین کاج و هاشم زاده ، نبش گل افروز.

شماره تماس : 02144714496 و 02144714497

نظرات

 
 
Captcha