مضرات گرسنه خوابیدن و حذف شام!

با شکم گرسنه نخوابید!

حتما این روزها از گوشه و کنار شنیدین که خوردن شام خیلی مضره و بهتره این وعده غذایی حذف بشه.

حالا اگر تصمیم به رزیم و کاهش وزن هم داشته باشید قطعا به این شنیده عمل می کنید تا هر چه سریعتر لاغر بشین!

ولی باید بگیم هر چه سریعتر دست نگه دارید! اگر تحقیقات علمی در این زمینه رو مطالعه کنید قطعا از این تصمیم منصرف میشید. پس شما رو به خوندن چکیده ای از تحقیقات علمی در مورد مضرات حذف وعده شام دعوت می کنیم.

مضرات حذف وعده غذایی شام :

افزایش وزن:

همانطور که در بالا اشاره کردیم معمولا اولین هدف از حذف شام کاهش وزن و لاغری است. غافل از اینکه این کار نه تنها موجب لاغری نشده بلکه باعث افزایش وزن نیز می شود.

چرا که هر چه بیشتر خود را گرسنه نگه دارید و زمان طولانی تری تا وعده غذایی بعدی قرار دهید ولع بیشتری برای خوردن پیدا خواهید کرد. علاوه بر این با این کار سطح قند خونتان آنقدر کاهش می یابد که هر چه را ببینید میخواهید بخورید و دیگر برایتان مهم نیست چقدر به افزایش وزنتان کمک می کنید!

 

کاهش انسولین

در پی گرسنه نگه داشتن بدن در زمان طولانی سطح قند خون یا انسولین بدنتان افت کرده که به شدت برای افراد مبتلا به دیابت خطرناک بوده و افراد سالم را در معرض سرگیجه و سردرد های مداوم قرار می دهد.

 

کمبود خواب

از یک سو کاهش انسولین در بدن روی کیفیت خواب شما تاثیر می گذارد و از سوی دیگر به دلیل مشغول شدن ذهن به گرسنگی مغز نمی تواند استراحت کرده و اجازه دهد به راحتی بخوابید.

حتی وقتی سرانجام به خواب می روید نیز دردهای گرسنگی مغز را از نظر ذهنی در حالت هشدار نگه می دارند و این شرایط شما را از خواب عمیق وکافی شبانه محروم می سازد .

 

کاهش انرژی بدن

شاید فکر کنید بدن در شول شب نیاز به انرزی ندارد. این باور کاملا اشتباه است. بدن در تمام ساعات شبانه روز مشغول سوخت و ساز است و برای این کلر نیاز به انرژی دارد.

به طول شب به دلیل کمبود انرژی بدن تمام انؤزی را صرف سوخت و ساز می کند و روز بعد انرژی در بدنتان باقی نمی ماند و در تمام روز احساس خستگی می کنید.

 

از ذست دادن توده عضلانی

همانطور که در بالا گفتیم بدن در تمام شبانه روز مشغول سوخت و ساز و متابولیسم است که برای این کار از انرژی بدن استفاده می کند. حال اگر بدن با کمبود انرژی مواجه شود برای سوخت و ساز به سراغ عضله ها می رود و عضله را می سوزاند. بنابراین تمام عضلات و بافت های بدن آسیب دیده، سیستم ایمنی بدن کاهش یافته و در نهایت فرد دچار انواع بیماری های خطرناک می شود.

 

بد اخلاق شدن

قطعا همه ما تجربه دیر غذا خوردن را داریم و بعد دیده ایم چقدر روی رفتار و خلق و خویمان تاثیر گذاشته و روند زندگی خانوادگی و کاریمان را مختل کرده است.

این بخاطر نوسانات سطح هورمون سروتونین در بدن می باشد که به دلیل گرسنگی بوجود می آید.

 

در نهایت طبق مقاله ای که در بالا گردآوری شده و مطالب علمی دانشمندان حذف هیچکدام از وعده های غذایی نه تنها مفید نبوده که مضر و موجب بیماری نیز می گردد.

بنابراین با اصلاح سبک زندگی، تغذیه سالم و ورزش کردن و به موقع و به اندازه مافی خوابیدن بدن و روح خود را سالم شاد و سرحال نگه دارید.

ما نیز در نمایندگی رسمی تشک خوشخواب آماده ارائه مشاوره تخصصی جهت انتخاب بهترین تشک خوشخواب به شما عزیزان هستیم. چرا که بر این باوریم :

یک روز عالی از شب قبلش شروع میشه!

قطعا با رعایت تمام نکان گفته شده و استفاده از تشک خوشخواب مناسب خوابی راحت و آرام را تجربه کرده و صبح روز بعد با انرژی به بهترین نحو به انجام فعالیت های روزانه خود خواهید پرداخت.

نظرات

 
 
Captcha